• 0MEGHN-HERO
 • 18BGHL-HERO
 • don-pendleton-x-vans-lxvi-2015-summer-collection-1
 • don-pendleton-x-vans-lxvi-2015-summer-collection-2
 • don-pendleton-x-vans-lxvi-2015-summer-collection-3
 • murakami-slipon-1
 • murakami-slipon-4
 • murakami-slipon-5
 • ryoono-x-vans-slip-on-billys-exclusives-2
 • ryoono-x-vans-slip-on-billys-exclusives-024
 • twothirds-x-vans-vault-2015-summer-collection-1
 • XH7GHM-HERO
1 /

Vans Graphic Collaborations – born a skate shoe, now a fashion staple.

Stworzone jako obuwie dla deskorolkowców, obecnie są już modowym klasykiem. Vans to jedna z marek tworząca najbardziej ponadczasowe obuwie, nie ważne czy lubisz ubierać się w stylu casualowym, czy high-end. Choć tak naprawdę nigdy nie wyszły z mody, klasyczne modele Vans zdają się przeżywać swój moment właśnie teraz. Oprócz wielkich kolaboracji między innymi z Disney, & Other Stories czy w końcu Supreme, kalifornijska marka połączyła ostatnio siły z kilkoma utalentowanymi, kreatywnymi osobowościami, serwując najbardziej unikalne printy i wzory.

Prosta, płócienna cholewka stała się przestrzenią artystyczną w ostatniej kolaboracji z Takashi Murakami. Japoński artysta, znany zarówno ze swoich niezwykłych, wibrujących obrazów, jak i prac komercyjnych, umieścił słynne uśmiechnięte kwiaty, czaszki oraz swojego ulubionego czworonoga na klasycznych Vansach Slip-On, deskach skateboardingowych i t-shirtach. Serwując kolekcję pełną kolorów i wyrazistych grafik Murakami wprowadza szczyptę kultury pop-artu do codziennego życia.

Kolejna porcja abstrakcyjnych printów zostaje przedstawiona w kolekcji ‘Living Art’ przez niezwykle kreatywny brytyjski dom projektowy Eley Kishimoto. Ich misja ‘Print the World’ została zderzona z klasycznymi modelami Vans Sk8-Hi, Slip-On, Era oraz Authentic, pokrywając je geometrycznymi wzorami z archiwów marki. Niektóre są proste, utrzymane w czerni i bieli, inne bazują na niebieskiej i żółtej palecie kolorów. Wspólnie z serią ubrań i akcesoriów wibrujące grafiki wyglądają nowocześnie i świeżo.

Jeszcze więcej abstrakcyjnej i współczesnej sztuki znalazło się na cholewce sylwetki zaproponowanej przez RYOONO i Vans. Ekskluzywna edycja, wprowadzona do sprzedaży wyłącznie w Tokijskim BILLY, przedstawia płócienną model Slip-On, na którym nadrukowano jeden z projektów japońskiego ilustratora, miksując głęboką zieleń i neonowe barwy wraz z wykończeniem w czerwonym odcieniu, charakterystycznym dla Vans. Klasyczny kształt w unikatowym wydaniu.

Don Pendleton, uznany artysta ze świata skateboardingu, projektujący deski dla Alien Workshop, zaproponował kolekcję składającą się z trzech modeli Vans, z subtelnie wprowadzonym printem, umieszczonym na bokach cholewek. Dwa znane modele, Sk8-Hi oraz Authentic, a także mniej popularny Iso 2 Mid pokrywają rysunki bazujące na liniach przypominających sowy, utrzymane w szarej kolorystyce.

Ostatnia z przedstawionych kolaboracji oprócz ciekawych printów skupia uwagę fanów na ekologiczną stronę, w kolekcji TWOTHIRDS. Surferska marka z Barcelony stara się zwracać uwagę na współczesną sytuację oceanów, dlatego sztampowe modele Vans utrzymuje w granatowych odcieniach, umieszczając na nich między innymi nadruki kropel wody, wykorzystując materiały pochodzące z archiwalnych kolekcji marki. Kapsułowa kolekcja została stworzona przy użyciu podeszwy z recyklingu i ekologicznych metod.

Kolorowe i zabawne lub przemyślane i znaczące, Vans z pewnością znalazł idealny sposób na zaimponowanie fanom jak najbardziej oryginalnym grafikom, prezentując różne oblicza i zapraszając do współpracy artystów z całego świata. Miejcie oko na najnowsze kolekcje Vans i spróbujcie zgarnąć jedną z ekskluzywnych par, aby pozostać oryginalnym, nawet nosząc tak klasyczne i powszechne modele.

Tags: ,