• 25-years-Slam-Jam
  • 25-years-Slam-Jam--1
  • 25-years-Slam-Jam--5
  • 25-years-Slam-Jam--2
1 /

Slam Jam Celebrates 25 Years

25 lat w tak młodej branży, jaką jest streetwear to z pewnością imponujący wynik. Przez ćwierć wieku Slam Jam wybierał do swoich sklepów produkty łączące muzykę, sztukę i przede wszystkim modę w ulicznym stylu. Dlatego teraz świętuje w prawdziwie włoskim, bogatym stylu, serwując dokładnie 25 specjalnych projektów.

Pierwszym z nich był otwarty niemal rok temu pop-up store Palace Skateboards w rodzimej Italii, a konkretnie we flagowym sklepie Slam Jam w Mediolanie przy Via Paoli. Nie mogło obyć się bez obecności ekipy deskorolkowego brandu i jego założyciela Lev Tanju oraz odpowiedniego after party.

Największą częścią jubileuszowej edycji jest składająca się z kilku dropów kolekcja z Carhartt WIP, marką współpracującą ze Slam Jam od wielu lat. Zaprojektowana przez brytyjskiego projektanta Andrewa Bunneya linia do tej pory ukazała się w dwóch dropach – ‘Putty Canvas’ oraz ‘Boom Town Slickers’. Pierwsza z nich składa się z kilku klasycznych modeli wykonanych z surowego płótna w mlecznym odcieniu bieli, a drugi z kultowego, lekkiego denimu.

Nie mogło zabraknąć również obuwia, tym razem w monochromatycznej wersji, przygotowanego ze współpracy z PUMĄ. Pierwszy model – kolażowy Trinomic XT2 Plus – zainspirowany został graficznymi wzorami artysty Sola Lewitta, nawiązującymi również do geometrycznego logo Slam Jam. Drugi z packu – States – to prostota i dekonstrukcja kultowej sylwetki, w ekskluzywnym, ale bardzo minimalistycznym wydaniu.

W czwartej kolaboracji Slam Jam sięga do korzeni, ale w nie do końca oczywisty sposób. Kolekcja przygotowana ze Stussy, jednej z pierwszych marek dystrybuowanych przez Slam Jam, sięga do klasycznych, streetwearowych sylwetek oraz włoskiej kultury i przepełnionej sztuką Florencji. I tak na koszulki, bluzy i kurtki trafiają przeróżne loga Stussy, a w serii World Tour miasta zmieniają się na te z Italii.

Celebracja trwa, a my wciąż czekamy na kolejne 20 projektów. Jeśli chcecie do nas dołączyć odwiedźcie stronę Slam Jam 25 Years oraz stay tuned to Visual.

Tags: