• supreme-x-gosha-visual-magazine-4
  • nasir-mazhar-x-palace-visual-magazine-1
  • burlon-x-stone-siland-visual-magazine-3
  • champion-x-pigalle-visual-magazine-2
  • comme-des-garcons-homme-plus-x-arcteryx-visual-magazine-7
  • aime-leon-dore-x-fred-perry-visual-magazine-6
  • wood-wood-x-bape---5
1 /

Collaborations that could break the internet

Nie od dziś wiadomo, że kiedy dwa wielkie nazwiska łączą siły, wychodzi z tego zwykle coś naprawdę dobrego. Tym razem fantazjujemy o naszych wymarzonych modowych kolaboracjach, które – jak wszystko na to wskazuje – miałyby szansę zakończyć się spektakularnym sukcesem.

Supreme x Gosha Rubchinskiy

Gosha jest obecnie jednym z najpopularniejszych rosyjskich fotografów i projektantów, do tego powiązany jest z kulturą deskorolkową i zafascynowany surowym ulicznym stylem. Jego drogi już raz zeszły się z Supreme, kiedy robił zdjęcia dla brandu – kto wie, może nie po raz ostatni.

Palace Skateboards x Nasir Mazhar

Dwie londyńskie marki: Palace, założony przez Leva Tanju, który błyskawicznie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych europejskich skate’owych brandów, i Nasir Mashar, designer, z którym utożsamiają się tacy brytyjscy wykonawcy jak Skepta (który to wystąpił nawet na jednym z pokazów projektanta w roli modela). Łączą ich nie tylko brytyjskie korzenie, ale i podobna estetyka. Obie firmy prezentują surowy styl, Palace nawiązuje do lat 90-tych, Nasir Mazhar inspiruje się kulturą osiedli, obie marki łączy także zamiłowanie do dresów i ortalionów w wydaniu fashion, co mogliśmy zobaczyć m.in. w ostatniej kolaboracji Palace z Adidas Originals.

OFF-WHITE c/o Virgil Abloh x Stone Island Shadow Project

Virgil Abloh płynnie przeszedł z Pyrex Vision do nowej inicjatywy OFF-WHITE, która od razu wdarła się swoimi stylem do świata mody. Kolaboracja ta mogłaby stać się idealnym przykładem połączenia technicznych ubrań cenionych na całym świecie, z designem, który tak szybko przebił się do świata mody. Proste grafiki OFF-WHITE wraz z produktami najwyższej jakości stałyby się nie lada gratką dla fanów obydwu marek. Przykłady udanej współpracy tego typu zdarzały się już zresztą wcześniej (Supreme x North Face).

Pigalle x Champion

Biorąc pod uwagę niezwykłe uaktywnienie Champion od około roku, współpraca ze Stéphanem Ashpoolem z Pigalle, od zawsze związanym ze światem koszykówki, byłaby strzałem w dziesiątkę. Mimo, że szaleństwo na punkcie koszulek z logo Pigalle mamy już za sobą, marka wciąż odnosi sukcesy, jak np. ostatnio w Paryżu, gdzie Stéphane został zwycięzcą Grand Prix Style Award. Jego pokaz był również jednym z najgłośniejszych na ostatnim Fashion Weeku w Paryżu. Kolaboracja z całą pewnością byłaby niezwykle udanym posunięciem dla marki Champion, od początku kojarzonej ze sportem.

Comme des Garçons Homme Plus x Arc’teryx

Podobnie jak w wypadku OFF-WHITE i Stone Island, uznaliśmy, że połączenie high-fashionowego CDG Homme Plus i ubrań tak doskonałych technicznie jak Arc’teryx, stworzyłoby linię, którą fani marek z pewnością zapamiętaliby na długo.

Aimé Leon Dore x Fred Perry

Oba brandy prezentujące uliczny styl w prostym, czystym wydaniu, z charakterystycznym designem i świeżym spojrzeniem, nie miałyby pewnie najmniejszego problemu z połączeniem swoich stylów we wspólnym nowoczesnym projekcie. Brytyjska sportowa klasyka spotkałaby się tu z amerykańskim swobodnym duchem.

Wood Wood x A Bathing Ape

Jeszcze za czasów Nigo, japońska marka BAPE angażowała się w niezliczoną liczbę kolaboracji. W ostatnim czasie firma z Danii również prowadzi mocą ekspansję na świat. Kolekcje stają się coraz bardziej rozbudowane, mając jednak wciąż na względzie wartości, które prawdopodobnie przyświecały założycielom marki. Współpraca brandów dla obydwu stron byłaby w tym momencie niezwykle ciekawym posunięciem. Wood Wood i BAPE skutecznie ugruntowują swoją pozycję, jednak połączenie sportowo-modowego minimalizmu z legendarnym designem BAPE dałoby im szansę na dotarcie do klientów wcześniej nieosiągalnych.

Tags: , , , , , , , ,

  • leszekwarszawa

    a wiesz jak kończyli kolaboranci podczas drugiej wojny światowej?