• helly-hansen-supreme-visual-magazine-1
  • alexander-wang-nike-visual-magazine-
  • stussy-ralph-lauren-visual-magazine
  • the-north-face-palace-visual-magazine
  • nasir mazhar nike acg
  • off white gosha visual magazine
1 /

Collaborations that could break the internet pt.2

Nie od dziś wiadomo, że kiedy dwa wielkie nazwiska łączą siły, wychodzi z tego zwykle coś naprawdę dobrego. Tym razem fantazjujemy o naszych wymarzonych modowych kolaboracjach, które – jak wszystko na to wskazuje – miałyby szansę zakończyć się spektakularnym sukcesem.

1. Helly Hansen x Supreme


Helly Hansen to renomowana norweska firma produkująca zaawansowaną odzież outdoor’ową, która zyskała sympatię gwiazd rapu, takich jak MOBB DEEP czy Redman już ponad 20 lat temu, a do obecnych fanów marki należy m.in. Skepta. Współpraca obu firm byłaby połączeniem świetnej jakości technicznych ubrań outdoor’wych ze streetwear’em najwyższej klasy; wprowadziłaby trochę świeżego tchnienia obok dobrze już znanych projektów nowojorskiego brandu z The North Face. Pytanie, tylko czy taka kolaboracja nie oznaczałaby końca kooperacji Supreme z TNF
2.Alexander Wang x Nike
Alexander Wang już nie raz dowiódł, że świetnie radzi sobie z projektowaniem ubrań o sportowym zacięciu, tak jak było to z zeszłoroczną hype’ową kolekcją dla H&M. Uważamy, że gdyby doszło do współpracy tego znanego ze swojego miejskiego stylu projektanta z amerykańskim gigantem, to sklepy Nike przeżyłyby porównywalny najazd jak placówki szwedzkiej sieciówki.

3. Stussy x Ralph Lauren


Byłoby to kolejne połączenie, które zrobiłoby dużo hałasu w świecie mody. Powstanie kolekcji od Stussy, brandu rezprezentującego uliczny sznyt z domieszką szykownej sportowej elegancji spod znaku dobrze rozpoznawalnego konika, który mimo upływu lat wciąż jest wszechobecny w świecie streetwear’u, byłoby na długo zapamiętanym wydarzeniem.

4. Gosha Rubczynski x Off White

Wierzymy, że Gosha Rubchinskiy swoje najlepsze projekty ma jeszcze przed sobą a jego nazwisko narobi jeszcze dużo szumu. OFF-WHITE, podobnie jak Gosha wdarło się przebojem ze swoim niepodrabialnym stylem do świata mody, dlatego uważamy, że te dwie młode, choć stylowo lekko odmienne marki stworzyłyby unikalną i bardzo pożądaną kolekcję,

5. North Face x Palace,


Choć Palace Skateboards jest bardzo młodą marką, można śmiało określić ją mianem brytyjskiego Supreme’a. Ostatnie kolaboracje anglików z adidas’em ugruntowały ich pozycję w świecie ulicznej mody, dlatego powinni pójść za ciosem i stworzyć swoją wariację technicznych ubrań na miarę nowojorczyków.

6. Nasir Mazhar x NikeLab ACG


Co byście powiedzieli na połączenie mody, sportu, technicznych materiałów i wyszukanego designu? Nasir Mazhar swoich inspiracji szuka w miejskiej przestrzeni i kulturze osiedli, co również przyświeca projektantom NikeLab ACG (odświeżona linia ACG), którzy za priorytet stawiają sobie tworzenie funkcjonalnych, stylowych a zarazem minimalistycznych ubrań sprawdzających się w warunkach miejskiej dżungli.

Tags: , , , , , , , ,