• Visvim-FBT-closer-look-1
  • Visvim-FBT-closer-look-2
  • Visvim-FBT-closer-look-3
  • Visvim-FBT-closer-look-4
  • Visvim-FBT-closer-look-5
  • Visvim-FBT-closer-look-6
  • Visvim-FBT-closer-look-7
1 /

Closer look at… visvim FBT

Ciężko jest znaleźć produkt, który bezsprzecznie wszyscy mogliby nazwać klasykiem. W porządku, każdemu na myśl momentalnie przyszłyby różne, powszechnie znane marki, aspirujące do miana „klasyków”. Większość ludzi nawet nadałaby im etykietę klasyka, niekoniecznie zastanawiając się nad tym, co w rzeczywistości oznacza to słowo. Wszystko w porządku. Niestety, dziś klasyki to najczęściej jedynie produkty popularne, zgodne z gustem mas, które po jakimś czasie przemijają. Prawdziwy klasyk, taki, którego korzenie sięgają pierwotnych zasad designu – ok, chyba wszyscy zgodzimy się, że to już ciężej znaleźć. Szukając odpowiedzi, warto przemyśleć, co dokładnie ma marka, której produkty w pewnym momencie przestają być już tylko produktami, a dzięki swojej wartości stają się przedmiotem kultu.

Tak jak FBT.

Produkt, który mógł powstać tylko z rąk kogoś tak obsesyjnie nastawionego na szczegół wykonania i jakość materiału jak Hiroki Nakamura. Nawet dzisiaj,

gdy większość procesów „twórczych” designerów odbywa się w zimnych biurach, tracąc swój związek z naturą, Hiroki tworząc swoje buty nadal skupia się przede wszystkim na inspiracjach z zewnątrz. Rzeźba, muzyka, flora, fauna – to wszystko można dostrzec w jego obuwiu. Wystarczy odpowiednio bliska perspektywa.

I choć po tylu latach może nam się to wydać zabawne, że jeden z flagowych produktów kultury japońskiej zawdzięcza najwięcej brytyjskiemu new wave’owi,

to Nakamura złapał w swoim dziele właśnie wpływy nie jednej społeczności, a kilku kontynentów. Łączy przy tym perfekcyjność wykonania z niezwykłą wygodą użytkowania, co każdy, kto miał je na stopach, może potwierdzić.

W końcu, jak brzmi motto ich twórcy, to właśnie komfort w kontakcie materiału ze skórą liczy się najbardziej. Dlatego FBT prowadzą w naszej kulturze już bardzo długie, owocne życie. I nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek miało się to zmienić.

Tags: , , , ,